skip to Main Content

Bankovní půjčka – online a ihned

Bankovní půjčka je produkt, který vám poskytne pouze banka. Získání takové půjčky je ale mnohem složitější než v případě nebankovních společností. Výhodou bývá nižší úrok i RPSN, což ale platí u stálých klientů. Radí se proto dobře si půjčky mezi sebou porovnat.

Komerční banka
až 2 500 000 Kč
Půjčka Komerční banky
 • Splatnost: 12 až 96 měsíců
 • Úrok: od 5,9 % p.a.
 • Vyřízení: už do 15 minut
 • Způsob platby: převodem
MONETA Money Bank
až 1 500 000 Kč
MONETA Money Bank půjčka
 • Splatnost: 24 až 120 měsíců
 • Úrok: od 6,4 % p.a.
 • Vyřízení: už do 5 minut
 • Způsob platby: převodem
Equa bank
až 800 000 Kč
Půjčka Equa bank
 • Splatnost: 3 až 120 měsíců
 • Úrok: od 5,7 % p.a.
 • Vyřízení: už do 15 minut
 • Způsob platby: převodem
Přehled bankovních půjček
Půjčka České spořitelny

Výše půjčky
2 000 - 1 000 000 Kč

Splatnost
12 - 120 měsíců

Úrok od:
4,7 %

Půjčka Equa bank

Výše půjčky
5 000 - 800 000 Kč

Splatnost
3 - 120 měsíců

Úrok od:
5,7 %

Půjčka Komerční banky

Výše půjčky
10 000 - 2 500 000 Kč

Splatnost
12 - 96 měsíců

Úrok od:
5,9 %

Půjčka mBank

Výše půjčky
10 000 - 1 000 000 Kč

Splatnost
12 - 120 měsíců

Úrok od:
5,99 %

Půjčka MONETA

Výše půjčky
5 000 - 1 500 000 Kč

Splatnost
24 - 120 měsíců

Úrok od:
6,4 %

Druhy bankovních půjček

Bankovní půjčky můžeme rozdělit hned do několika druhů podle toho, k čemu je klienti využijí. Podmínky pro získání jednotlivých druhů úvěru jsou hodně rozdílné.

Spotřebitelský úvěr

Jedná se vlastně o běžnou bankovní půjčku. Zpravidla ji rozdělujeme na účelovou a neúčelovou.

 • Účelová – půjčku získáte na přesně stanovené využití. Jedná se zpravidla o koupi nového automobilu, telefonu a další elektroniky či věcí běžné spotřeby.
 • Neúčelová – můžete ji využít na co jen chcete. Nevýhodou bývají větší úroky než u půjčky účelové.

Hypotéka

Hypotéka je zpravidla úvěr, který vám banky půjčí k získání vlastního bydlení. Používá se tedy na koupi bytu, domu, pozemku ale také na samotnou stavbu například rodinného domku. Hypotéky jsou většinou splatné do 30 let.

Konsolidace

Konsolidace je speciální typ úvěru, kdy vám banka převede všechny vaše půjčky do jedné. Díky tomu nesplácíte několik různých půjček ale pouze jednu. Konsolidací navíc zpravidla dosáhnete snížení úroků, což vede k celkově levnější půjčce.

Kontokorent

Kontokorent je takovou poslední běžnou bankovní půjčkou. Jedná se o povolené přečerpání limitu na vaší debetní kartě. Banka vám umožní jít na kontě do mínusu. Kontokorent je ale zpravidla zatížený velkou úrokovou sazbou. Není proto vhodné být dlouhodobě v mínusu.

Nabídka bankovních úvěrů

Bankovní úvěr – co je třeba doložit

Schvalování bankovního úvěru je delší, než je tomu u nebankovních půjček. Na rozdíl od nich totiž banky striktně postupují podle novely zákona o spotřebitelském úvěru, která nabyla účinnosti v prosinci 2016. K ověření bonity banky zpravidla žádají jeden či více těchto dokumentů:

 • Potvrzení o výši průměrného platu
 • Doklad o tom, že nejste ve zkušební době
 • Výplatní pásky za poslední 3 měsíce
 • Pravidelný příjem dle výpisu z bankovního účtu
 • Dokument o přiznání důchodu
 • V případě OSVČ daňové přiznání za poslední daňové období

Dále budete potřebovat občanský průkaz, druhý průkaz totožnosti a samozřejmě žádné negativní zápisy v rejstříku dlužníků. To si banky zpravidla samy ověřují.

Bankovní půjčka po insolvenci

Získat bankovní půjčku po insolvenci není úplně jednoduché. Ze zákona můžete po insolvenci o půjčku zažádat až po pěti letech. Ve výjimečných případech již po třech letech. K tomu ale budete potřebovat dostatečný pravidelný příjem, který musíte být schopní doložit. Získat bankovní půjčku po insolvenci není nic jednoduchého. Pokud nesplňujete podmínky, žádná banka vám bohužel peníze neposkytne.

Bankovní půjčka s ručením nemovitosti

K získání bankovní půjčky můžete také ručit svojí nemovitostí. Děje se tak především u větších úvěrů a u hypotéky. V případě, že nebudete schopni splácet, banka nemovitost převezme, prodá a ze zisku pak vyplatí váš dluh. Nemovitostí proto ručte skutečně jen v případě, že víte, že budete schopni půjčku splácet.

Bankovní půjčka – na mateřské, v důchodu

Bankovní půjčka na mateřské dovolené je rozhodně možná. Ne každá banka je ochotná maminkám půjčovat, najdou se ale i takové, které s tím větší problém nemají. Důležité bude si připravit doložení mateřské. V podstatě to banka bere jako váš příjem. Samozřejmostí je, že si banka zjistí vaši úvěrovou minulost. V případě, že nemáte negativní minulost a vše jste doložili, nebude se získáním bankovní půjčky na rodičovské problém.

Bankovní půjčka v důchodu je na tom podobně, jako na mateřské. Dříve byl poměrně velký problém takové půjčky sehnat. Banky zpravidla nepůjčovaly lidem nad 65 let. To se ale postupem času výrazně změnilo. Také u „seniorských“ půjček si banka ověřuje bonitu klienta. Dokládat musíte výši vašeho důchodu (všech, tedy starobního, invalidního apod.) a také nesmíte mít negativní záznam v registru dlužníků.

Bankovní půjčky s vyřízením online

Hlavní výhodou dnes je fakt, že bankovní půjčku můžete zařídit online. V případě, že u banky máte vedený účet, nemusíte chodit na pobočku. Vše můžete vyřídit z pohodlí domova od svého počítače. Online bankovní půjčky jsou rychlé a žádost máte hotovou během několika minut.

Nejčastěji kladené otázky

Jsou bankovní půjčky výhodné?

Ano, bankovní půjčku jsou výhodné. V některých případech můžete dosáhnout na extrémně nízký úrok. Navíc máte jistotu, že banky se k vám vždy zachovají férově.

Půjčí mi banka bez doložení příjmů

Ne! Jeden z posuzovaných parametrů při schvalování bankovní půjčky je právě váš pravidelný měsíční příjem.

Mohu získat bankovní půjčku po insolvenci?

Záleží, kdy insolvence skončila. Klienti mohou o bankovní půjčku žádat pět let po insolvenci. V případě, že mají dostatečně velký doložitelná příjem, může o půjčku požádat po třech letech od insolvence.

Dostane půjčku maminka na mateřské dovolené?

Banky se nebrání půjčovat maminkám na mateřské dovolené. Jako doklad příjmu poslouží právě výměr mateřské dovolené.

Může i senior získat bankovní půjčku?

Ano, může. Podobně jako v případě mateřské dovolené, také výměr důchodu poslouží bance jako měsíční příjem, na základě kterého vám půjčí peníze.