skip to Main Content

Nebankovní půjčka – online a ihned

Nebankovní půjčka je finanční produkt, který vám nabízí firma nebo jiný subjekt, který není klasickou bankou. Nedá se říct, že by byla nebankovní půjčka lepší nebo horší. Obě varianty mají něco do sebe. Pojďme se společně podívat na vše podstatné o nebankovních půjčkách a na jejich srovnání.

Zaplo půjčka
až 30 000 Kč
Půjčka Zaplo
 • Splatnost: 7 až 30 dní
 • Úrok: od 0 % p.a.
 • Vyřízení: už do 15 minut
 • Způsob platby: převodem
COOL Money
až 300 000 Kč
COOL Money půjčka
 • Splatnost: 1 až 84 měsíců
 • Úrok: od 4,9 % p.a.
 • Vyřízení: už do 30 minut
 • Způsob platby: převodem
Cofidis půjčka
až 1 000 000 Kč
Cofidis půjčka
 • Splatnost: 12 až 120 měsíců
 • Úrok: od 3,92 % p.a.
 • Vyřízení: už do 30 minut
 • Způsob platby: převodem
Přehled nebankovních půjček ihned
Půjčka CreditGo

Výše půjčky
500 - 10 000 Kč

Splatnost
5 - 30 dní

Úrok od:
36 %

Půjčka Kamali

Výše půjčky
1 000 - 20 000 Kč

Splatnost
1 - 30 dní

Úrok od:
0 %

Půjčka Zaplo

Výše půjčky
1 000 - 30 000 Kč

Splatnost
7 - 30 dní

Úrok od:
0 %

Půjčka FlexiFin

Výše půjčky
1 000 - 30 000 Kč

Splatnost
1 - 12 měsíců

Úrok od:
0 %

Půjčka ViaSMS

Výše půjčky
1 000 - 60 000 Kč

Splatnost
1 - 12 měsíců

Úrok od:
0 %

Půjčka Fair Credit

Výše půjčky
4 000 - 150 000 Kč

Splatnost
45 - 80 týdnů

Úrok od:
20 %

Půjčka Razdva

Výše půjčky
10 000 - 150 000 Kč

Splatnost
3 - 48 měsíců

Úrok od:
9,21 %

Půjčka Provident

Výše půjčky
3 000 - 170 000 Kč

Splatnost
4 - 48 měsíců

Úrok od:
0 %

Půjčka Home Credit

Výše půjčky
10 000 - 250 000 Kč

Splatnost
12 - 96 měsíců

Úrok od:
9,88 %

Půjčka Zonky

Výše půjčky
20 000 - 1 200 000 Kč

Splatnost
12 - 120 měsíců

Úrok od:
4,99 %

Půjčka Cofidis

Výše půjčky
20 000 - 1 000 000 Kč

Splatnost
12 - 120 měsíců

Úrok od:
3,92 %

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí

Nebankovní půjčky se zpravidla vyznačují tím, že mají benevolentnější podmínky než půjčky bankovní. Dříve platilo, že společnosti často nepožadovaly doložení příjmů či čisté registry. Postupem času se ale toto zpřísnilo a nebankovní půjčky jsou schopné dnes konkurovat těm bankovním.

Velké zemětřesení zažil trh na konci roku 2016, kdy se měnil zákon o spotřebitelském úvěru. Díky tomu nebankovní společnosti začaly být mnohem férovější ke klientům. Navíc musejí firmy získat licenci od ČNB před tím, než začnou lidem půjčky poskytovat.

V případě, že narazíte na nebankovní společnost, která poskytuje úvěry bez náležité ČNB licence, jedná se s velkou pravděpodobností o podvod. Vždy si proto ověřte, že společnost skutečně licencí disponuje. Chráníte tím nejen sebe ale i další klienty.

Online nabídka nebankovní půjčky ihned na cokoliv

Nebankovní půjčka bez registru

V současné době společně s novelou zákona o spotřebitelskému úvěru musejí i nebankovní společnosti kontrolovat registry dlužníků. V případě, že zde najdou negativní záznam, neměly by vám peníze vůbec poskytnout.

Stává se ale, že občas společnosti negativní záznam „přehlédnou“. Může se tak na trhu objevit také nebankovní půjčka bez registru. Větší nebankovní společnosti si to z etických důvodů nedovolí. Menší a méně známé firmy ale očko přimhouřit mohou.

Jestliže uvažujete o půjčce i s negativním zápisem v registru, měli byste se zamyslet, zda půjčku skutečně potřebujete a zda se nedostanete do ještě větších problémů. Podobně jako u bankovních půjček, také u nebankovních platí, že byste si je měli brát velmi uvážlivě.

Nebankovní půjčka bez doložení příjmu

Také nebankovní půjčka bez doložení příjmu prošla velkou změnou díky novele zmiňovaného zákona. Nebankovní společnosti musejí kontrolovat klientovu bonitu. To znamená, že při půjčce byste měli dokládat svůj příjem.

Jestliže si ale budete brát menší nebankovní půjčku, příjem dokládáte pouze jednou. Při druhé a další žádosti pak příjem znovu nedokládáte. Pokud by se u vás něco změnilo, nebankovní společnost to ani nepozná.

I dnes existují nebankovní půjčky, které nepožadují doložení příjmu. Nemusí to vždy být dobře. Pokud ale svůj příjem dokládat nechcete, některé společnosti vám to umožní. Nemůžete ale očekávat žádné velké částky.

Nebankovní půjčka po insolvenci

Lidé také často hledají nebankovní půjčku po insolvenci. Jestliže za sebou máte insolvenci, platí pro vás trošku jiná pravidla. Půjčit si správně můžete až pět let po insolvenci. V některých opodstatněných případech i po třech letech. Nebankovní půjčku tak zpravidla ihned nezískáte.

Výjimky ale potvrzují pravidlo. Menší půjčky jsou nebankovní společnosti ochotné půjčit i lidem, kteří měli insolvenci relativně nedávno. Nedá se ale počítat s tím, že takový klient získá desetitisícové půjčky.

Nebankovní půjčka pro OSVČ

Posledním, speciálním typem nebankovní půjčky je tzv. podnikatelská. Tu můžete získat v případě, že máte zavedené IČO. Dávejte si ale pozor! Některé nebankovní půjčky pro OSVČ nejsou nijak výhodné pro koncového zákazníka. Mnohdy bývají také hodně drahé.

Před uzavřením takové půjčky si proto vždy pohlídejte všechny údaje, které jsou uvedené ve smlouvě. Stejně tak si pohlídejte úroky, pravidelné splátky a další údaje.

Jaké jsou výhody

 • Dostupné také pro rizikové klienty
 • Rychlé a snadné vyřízení žádosti
 • První půjčky jsou u mnohých společností zdarma
 • Předčasné splacení zpravidla zdarma
 • Často jsou výhodnější než bankovní půjčky

Jaké jsou nevýhody

 • U krátkodobých půjček vysoký úrok a RPSN
 • Vyšší poplatky za zřízení půjčky
 • Pokuty při prodloužení doby splatnosti
 • Některé nebankovní mikropůjčky nejde konsolidovat

Vaše hodnocení:

5 z 5 - (20 hlasů)