skip to Main Content

Zonky půjčka

Rychlá půjčka od lidí (P2P)

U Zonky máte možnost získat ihned až 1 200 000 Kč a splatnost si rozdělit až na 10 let. Úrok od 4,99% p.a.

Chci si půjčit
Náhled webu Zonky.cz
Půjčka Zonky

Výše půjčky
20 000 – 1 200 000 Kč

Splatnost půjčky
12 – 120 měsíců

Úrok od
4,99 %

První zdarma
Ne

Základní informace o půjčce Zonky

Zonky je nebankovní společnost, která jako jedna z prvních přinesla na český trh koncept peer-to-peer půjčování peněz. Ten perfektně vystihuje její slogan: „Lidé půjčují lidem.“ Vypůjčená částka je totiž vždy dotována ze strany investora, který se rozhodne půjčit své peněžní prostředky výměnou za úroky. Sjednání půjčky probíhá standartně online a klient ani nepozná, že se nejedná o klasickou formu úvěru. Klienti si přitom mohou vypůjčit 20 000 až 1 200 000 Kč s dobou splatnosti až deset let. Jako jedna z mála nepožaduje žádné skryté poplatky a zároveň nabízí i možnost pojištění schopnosti splácet.

Příklad půjčky od Zonky: Půjčka 150 000 Kč, úrok 5,99 % a RPSN 7,03 %. S dobou splatnosti pět let a odměnou pro poskytovatele ve výši 3 000 Kč celkem zaplatíte 177 415 Kč.

Recenze půjčky Zonky

Půjčka od Zonky si získala u nás velkou popularitu, a to už od úplného začátku. Velmi atraktivní je především její dostupnost a jednoduchost sjednání. Velkou výhodou je i princip, na kterém společnost funguje, a to na takzvaném peer-to-peer půjčování. Půjčky jsou tedy poskytovány širokou škálou investorů, díky čemuž se najdou příležitosti i pro rizikovější klienty, kterým by klasické banky či některé nebankovní společnosti žádné peníze neposkytly. Sjednání a splácení půjčky je stejné jako u běžných úvěrů a klient nemusí řešit, jak bude dluh vyrovnán s investorem.

První a opakovaná půjčka u Zonky

Zonky nabízí novým i stálým klientům možnost, půjčit si částku v rozmezí od 20 000 do 900 000 Kč. Výsledná částka se však odvíjí od bonity žadatele a je tedy možné, že mu společnost poskytne jinou částku, než kterou požadoval. Jako jedna z mála nebankovních společností také nabízí poměrně dlouhou dobu splatnosti, kterou lze nastavit až na 10 let – hravě se tak vyrovná i kvalitním bankovním úvěrům.

Stále je ale třeba mít na paměti, že máme, co dočinění s nebankovním poskytovatelem. Proto je nutné počítat s tím, že půjčka bude výrazně dražší než například u zmíněných bankovních institucí. Nejnižší možná úroková sazba, kterou lze získat, je 3,99 % – na tu ale dosáhnou jen klienti s perfektní bonitou. Ta ovlivňuje i výši RPSN, jejíž počáteční výše je 4,5 %, ale lze očekávat, že se může lehce přehoupnout i přes hranici 10 %. Výslednou výši úroku a RPSN vám společnost sdělí až po zpracování vaší žádosti.

Zonky si podobně jako většina společností v nebankovním sektoru účtuje poplatek za sjednání, který představuje 2 % z vypůjčené částky. Poplatek není nutné uhradit ihned a lze jej po domluvě rozdělit do více splátek. Jak již bylo řečeno, půjčku mohou získat i rizikovější klienti, ale pouze za předpokladu, že už mají veškeré dluhy splacené. Pokud tedy klient nesplácel půjčku a tato skutečnost byla zapsána v registru dlužníků, poskytne mu Zonky půjčku až poté, co daný dluh splatí. Kromě toho Zonky nabízí i možnost refinancování, kdy můžete jednoduše dosáhnout na výhodnější podmínky či úrokovou sazbu.

Výhody a nevýhody

Vedení půjčky zdarma
Předčasné splacení zdarma
Výše půjčky až 900 000 Kč
Lze sjednat se záznamem v registru po splacení dluhu
Pojištění splácení
Snadné sjednání půjčky online
Nutné ověření příjmů
Nelze sjednat v exekuci
Odměna poskytovateli ve výši 2 %

Bezpečnost půjčky Zonky – vyplatí se ji sjednat?

Společnost Zonky se řadí mezi jedny z nejznámějších nebankovních poskytovatelů půjček v České republice. V její prospěch svědčí i fakt, že patří do portfolia známé skupiny PPF, kde lze najít například i Home Credit, Air Bank či O2. Regulována je ze strany České národní banky, která ji také udělila příslušnou licenci pro poskytování nebankovních služeb.

To, že Zonky na jejích klientech záleží, potvrzuje i fakt, že ve své nabídce má i pojištění schopnosti splácet. Konkrétně ho lze nalézt pod názvem „Zonky záchranná vesta“, kterou si mohou sjednat všichni klienti, včetně zaměstnanců, OSVČ či důchodců. Pojištění je zaštítěno pojišťovnou Maxima a jeho cena se pohybuje od 183 Kč.

Celkem je možné sjednat si pojistné krytí ve výši až 2 miliony Kč, přičemž je garantováno uhrazení dvanácti splátek. Kromě toho produkt kryje i smrt, všechny stupně invalidity, hospitalizaci či dočasnou ztrátu zaměstnání – vždy záleží na situaci klienta a jeho rizikovosti.

Naše hodnocení

Hodnocení 5

Nebankovní půjčka od Zonky se aktuálně řadí mezi jedny z nejvýhodnějších produktů na trhu, se kterým můžete výrazně ušetřit a zároveň se vyhnete i různým kličkám a háčkům v úvěrové smlouvě. Podmínky jsou tedy pevně dány a společnost je maximálně transparentní – v případě potřeby se můžete kdykoliv obrátit na ochotnou klientskou podporu.

Jedná se tedy o skvělou alternativu pro klienty, kteří nepochodili v bankovním sektoru, ale i přesto si potřebují půjčit peníze. V porovnání s ostatními nebankovními poskytovateli lze říci, že se Zonky řadí mezi jedny z nejlevnějších. Průměrná výše úroku není nějak zvlášť vysoká a pokud disponujete dostatečnou bonitou, nebude se pohybovat daleko od nabídek některých tuzemských bank.

Výrazně vyšší je pak RPSN a také poplatek za sjednání, který si ostatně některé společnosti vůbec neúčtují. Naopak je zde ale možnost sjednat si kvalitní pojištění splácet, které jen tak u nějakého poskytovatele úvěrů nenajdete. Většina uživatelů navíc vyzdvihuje i komunikaci a přístup společnosti, kdy se snaží svým klientům maximálně vyhovět a najít vždy to nejlepší možné řešení.

Průběh žádosti o půjčku

Podání žádosti o půjčku a její celé sjednání je velmi jednoduché a nezabere vám více než pár minut. Sjednání navíc probíhá zcela online a je ho možné provést i o víkendu. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou dva doklady totožnosti a popřípadě i výpis z bankovního účtu.

Nastavení parametrů půjčky
1
Nastavení parametrů půjčky

V prvním kroku si můžete sami nastavit jednotlivé parametry půjčky. Konkrétně se jedná o výši půjčky a výši měsíční splátky – zároveň můžete zažádat o sjednání pojištění schopnosti splácet.

2
Vyplnění žádosti o půjčku

Po nastavení parametrů půjčky budete požádáni o vyplnění online formuláře, kam doplníte své osobní údaje.

3
Ověření totožnosti

Každá nebankovní společnost musí ze zákona ověřovat totožnost svých klientů. Za tímto účelem budete požádání o nahrání kopií dvou vašich dokladů totožnosti. V souvislosti s tím budete muset nahrát i potvrzení příjmů či jiné doklady, jejichž prostřednictvím doložíte, že disponujete pravidelnými příjmy.

4
Vyhodnocení žádosti

Zonky vaši žádost vyhodnotí do několika minut a zašle vám svůj verdikt. V případě, že byla vaše žádost schválena, přepošle vám úvěrovou smlouvu, kterou podepíšete online – většinou pomocí SMS kódu.

5
Převod peněz na váš účet

Po podepsání smlouvy, nabídne Zonky vaši půjčku investorům, kteří se na ni složí – tento proces může trvat pár minut, ale i 2 až 3 dny. Teprve poté vám bude moci požadovanou částku přeposlat na váš běžný účet.

Časté dotazy u půjčky Zonky

K sjednání nebankovní půjčky potřebujete pouze dva doklady totožnosti a dokument, kterým prokážete své příjmy. Může se jednat o potvrzení příjmů, výpisy z bankovních účtů či například výplatnice.
Zonky poskytuje půjčky i lidem, kteří se dříve potýkali s problémy s nesplácením. Jedinou podmínkou je, že mají již veškeré problémové závazky splacené. Pokud jste tedy již splatili svůj dluh a stále máte záznam v registru, nemusíte se bát, že by vám společnost půjčku neposkytla.
U klasických úvěrů jsou peníze poskytovány přímo bankou či nebankovní společností. Naopak u P2P půjček jsou finanční prostředky vybírány od investorů, kterým jsou následně odváděny úroky. Sjednání a splácení půjčky od Zonky přitom probíhá stejně jako u jiných institucí.
Jelikož se jedná o P2P půjčku, musí Zonky nejprve požadovanou částku vybrat od investorů. To může trvat i 2 až 3 pracovní dny. Pokud se nepodaří požadovanou částku vybrat, doplatí zbytek jeden z investorů ze skupiny PPF.
Zonky si neúčtuje žádné poplatky za předčasné splacení ani mimořádnou splátku. Půjčku tedy můžete kdykoliv libovolně splatit.

O společnosti

Zonky se na našem trhu objevila již v roce 2014 jako průkopník v P2P půjčování peněz. I když velká část lidí tomuto konceptu zprvu nevěřila, podařilo se jí i tak stát se jednou z nejúspěšnějších nebankovních společností u nás. Právě proto oni projevila zájem i silná skupina PPF, která má ve svém portfoliu takové hráče jako je například Home Credit či O2. Zonky má aktuálně na kontě přes 132 tisíc půjček, více než 82 tisíc klientů a okolo 44 tisíc investorů. Kromě toho se může pochlubit celou řadou ocenění od Zlaté koruny či Člověka v tísni.

Mapa - Evropská 2690/17, Praha 6-Dejvice
  • Společnost: Air Bank a.s.
  • Sídlo: Evropská 2690/17, 160 00 Praha 6 – Dejvice
  • Telefon: 800 449 999
  • E-mail: info@zonky.cz
  • Web: www.zonky.cz
  • IČ: 29045371
Chci si půjčit

Vaše hodnocení:

4.9 z 5 - (53 hlasů)