skip to Main Content
Cestovní Pojištění Na Zimu

Dovolená, cestování, cestovní pojištění – tři věci, které si dozajista všichni spojíme hlavně s létem, sluníčkem a prázdninami. To je ovšem chyba! Většina Čechů totiž cestuje i v zimním období, a proto byste ani teď neměli zapomenout na to nejdůležitější – cestovní pojištění.

Cestovní pojištění si můžete sjednat i před cestou na hory

Že jezdíte lyžovat do českých hor každoročně a nikdy jste pojištění nepotřebovali? Nikdy nevíte, co se může stát. I před takovými „běžnými” cestami byste proto měli myslet na cestovní pojištění! V rámci České republiky však nemusíte řešit, jakou pojišťovnu si vyberete. Ať už zvolíte jakoukoliv, všechny jsou v Česku dobře známy a s vyplacením pojistného by neměl být sebemenší problém.

Před cestou do ciziny si pojišťovnu vyberte s rozumem

Ovšem před zahraniční cestou už o pojišťovně dobře přemýšlejte. A neměla by rozhodovat pouze cena. Důležitá je i její velikost a „reputace”. Pro názornost uvedeme příklad:

Chystáte se hned po Vánocích na lyže do Rakouských Alp. Protože se jedná o našeho přímého souseda a ještě navíc o zemi spadající do Evropské unie, můžete si vybrat, stejně jako pro cestu po České republice, jakoukoliv pojišťovnu.

Pokud jste se ale rozhodli prožít Vánoce v teple u moře, řekněme na Filipínách, měla by být volba cestovního pojištění promyšlenější. Ideální je zvolit takovou pojišťovnu, která má celosvětovou působnost, znají ji ve většině zemí na světě či má přímo na Filipínách pobočku. Jen tak totiž budete mít jistotu, že v případě nečekaného úrazu či problémů získáte od pojišťovny proplacené všechny náklady.

Na co byste tedy neměli nikdy zapomenout?

Vše si shrneme:

  • Cestovní pojištění si sjednejte, i když jedete „jen” do českých hor.
  • Cestovní pojištění si sjednejte vždy před každou cestou do zahraničí.
  • Nenechte se ovlivnit jen cenou cestovního pojištění, ale také bonitou, seriózností a velikostí dané pojišťovny.
  • Do dalekých zemí mimo Evropskou unii raději zvolte pojišťovnou s celosvětovým renomé.