skip to Main Content
Půjčka Na Bydlení K Hypotéce

Čerpáte hypotéku, ale nedostávají se vám peníze na dokončení výstavby či rekonstrukce vaší nemovitosti? Pak je ideální možností (a často i nutností) sjednat si půjčku na bydlení, která prakticky pomůže dofinancovat chybějící část vašich prostředků. Tuto půjčku získáte i bez zajištění, což je výhodné, protože na nemovitosti už máte zástavu od hypoteční banky a nemůžete tedy nic jiného nabídnout.

Jak si sjednat půjčku na bydlení

Nejprve si vyberte vhodného poskytovatele, u kterého svůj úvěr vyřídíte. Může jím být banka, stavební spořitelna nebo i soukromá nebankovní společnost. Výběr ovlivní i vaše individuální požadavky a možnosti, s nimiž by měl rovněž úvěr na bydlení korespondovat.

Má obdobu běžného spotřebitelského úvěru. Poskytuje se ve výši až 1 000 000 Kč a pojí se s výhodnou úrokovou sazbou. Půjčka na bydlení vyřeší vaše okamžité finanční starosti i investice, které plánujete do budoucna. Doporučujeme s jejím sjednáním zbytečně dlouho nečekat. To, že si úvěr vyřídíte, ještě neznamená, že ho ihned musíte začít čerpat. Termín čerpání může být až o několik týdnů až měsíců později. Vy však budete mít jistotu finančních prostředků.

Sjednání úvěru online – co vše doložit

Pro sjednání úvěru si určitě připravte svůj občanský průkaz a ještě ideálně druhý doklad totožnosti. Většinou se požaduje také doklad o příjmu, který vám zajistí vyšší finanční obnos a také výhodnější úrokovou sazbu. Na ještě výhodnější podmínky dosáhnete, pokud o půjčku nežádáte sami, ale třeba se svým partnerem/svou partnerkou. Druhá osoba pak vystupuje v roli spoludlužníka. Obzvlášť pokud potřebujete investici do společného bydlení, je toto dobrá cesta, jak vše rychle a bezproblémově vyřešit.

Většina nebankovních finančních společností a také dnes už i mnohé banky nabízejí sjednání půjčky na bydlení online. To znamená, že na internetu vyplníte jednoduchý online formulář, ve kterém vyplníte informace o sobě, případně ještě doložíte nějaké dokumenty e-mailem. Na základě těchto informací dojde k předběžnému schválení úvěru. V případě banky zbývající část doladíte osobně na pobočce. U nebankovní společnosti vám bude smlouva doručena obchodním zástupcem domů, případně poštou do schránky.

Vybavení domácnosti nepočká

Půjčka na bydlení je ideální způsob, jak zafinancovat novou kuchyň, sedací soupravu do obýváku a další nábytek, na který už nezbyly v hypotečním úvěru žádné prostředky. Pokud byste na zařízení domácnosti měli šetřit, dlouho byste čekali. Když je zde možnost úvěru, který může vše uspíšit, rozhodně jej využijte.

Mnohé úvěry navíc nabízejí i možnost předčasného splacení zdarma. To znamená, že pokud budete mít peníze k dispozici dříve, než je konečný termín splatnosti, můžete svůj dluh umořit. Jelikož peníze čerpáte po kratší dobu, nemusíte běžně platit ani úroky za čas, po který jste úvěr nečerpali.