skip to Main Content
Půjčka Na Bydlení Je Zajímavý Doplněk K Hypotečnímu úvěru

Čerpáte hypotéku, ale nedostávají se vám peníze na dokončení výstavby či rekonstrukce vaší nemovitosti? Pak je ideální možností (a často i nutností) sjednat si půjčku na bydlení, která prakticky pomůže dofinancovat chybějící část vašich prostředků. Tuto půjčku získáte i bez zajištění, což je výhodné, protože na nemovitosti už máte zástavu od hypoteční banky a nemůžete tedy nic jiného nabídnout.

Jak si sjednat půjčku na bydlení

Nejprve si vyberte vhodného poskytovatele, u kterého svůj úvěr vyřídíte. Může jím být banka, stavební spořitelna nebo i soukromá nebankovní společnost. Výběr ovlivní i vaše individuální požadavky a možnosti, s nimiž by měl rovněž úvěr na bydlení korespondovat.

Má obdobu běžného spotřebitelského úvěru. Poskytuje se ve výši až 1 000 000 Kč a pojí se s výhodnou úrokovou sazbou. Půjčka na bydlení vyřeší vaše okamžité finanční starosti i investice, které plánujete do budoucna. Doporučujeme s jejím sjednáním zbytečně dlouho nečekat. To, že si úvěr vyřídíte, ještě neznamená, že ho ihned musíte začít čerpat. Termín čerpání může být až o několik týdnů až měsíců později. Vy však budete mít jistotu finančních prostředků.

Sjednání úvěru online – co vše doložit

Pro sjednání úvěru si určitě připravte svůj občanský průkaz a ještě ideálně druhý doklad totožnosti. Většinou se požaduje také doklad o příjmu, který vám zajistí vyšší finanční obnos a také výhodnější úrokovou sazbu. Na ještě výhodnější podmínky dosáhnete, pokud o půjčku nežádáte sami, ale třeba se svým partnerem/svou partnerkou. Druhá osoba pak vystupuje v roli spoludlužníka. Obzvlášť pokud potřebujete investici do společného bydlení, je toto dobrá cesta, jak vše rychle a bezproblémově vyřešit.

Většina nebankovních finančních společností a také dnes už i mnohé banky nabízejí sjednání půjčky na bydlení online. To znamená, že na internetu vyplníte jednoduchý online formulář, ve kterém vyplníte informace o sobě, případně ještě doložíte nějaké dokumenty e-mailem. Na základě těchto informací dojde k předběžnému schválení úvěru. V případě banky zbývající část doladíte osobně na pobočce. U nebankovní společnosti vám bude smlouva doručena obchodním zástupcem domů, případně poštou do schránky.

Vybavení domácnosti nepočká

Půjčka na bydlení je ideální způsob, jak zafinancovat novou kuchyň, sedací soupravu do obýváku a další nábytek, na který už nezbyly v hypotečním úvěru žádné prostředky. Pokud byste na zařízení domácnosti měli šetřit, dlouho byste čekali. Když je zde možnost úvěru, který může vše uspíšit, rozhodně jej využijte.

Mnohé úvěry navíc nabízejí i možnost předčasného splacení zdarma. To znamená, že pokud budete mít peníze k dispozici dříve, než je konečný termín splatnosti, můžete svůj dluh umořit. Jelikož peníze čerpáte po kratší dobu, nemusíte běžně platit ani úroky za čas, po který jste úvěr nečerpali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *