skip to Main Content
Vklady Hotovostí V Bankomatu

Platby kartou a všeobecné používání těchto plastových pomocníků rok od roku roste. Češi se je naučili používat nejen v tuzemsku, ale také na dovolených v zahraničí nebo pro platby na internetu. Celková výše takto utracených korun se pohybuje okolo stovek miliard ročně a neustále roste. Toho si jsou samozřejmě velmi dobře vědomy i banky, které používání platební karty přikládají stále větší důležitost. Nově se k tomuto trendu blíží také „vkladomaty”.

Co jsou „vkladomaty”?

I když zní název tohoto typu bankomatů poněkud divně a kostrbatě, je jejich použití velmi jednoduché. Vsunete do něj kartu, jako do klasického bankomatu, zvolíte, zda chcete peníze poslat na svůj či cizí účet, a do přihrádky vložíte hotovost. „Vkladomat” si ji okamžitě přepočítá a provede požadovanou operaci.

Vklady hotovostí v bankomatu budou čím dál běžnější

A proto, že se podobnými operacemi vloží do „vkladomatů” až miliardy korun každý měsíc, plánují banky po celé České republice jejich počet plošně postupně navyšovat. Hojný počet jich již v tuto chvíli vlastní Komerční banka, AirBank či UniCredit Bank.

Co to znamená pro zákazníky bank?

Pro běžného zákazníka to bude mít několik důsledků:

  1. Už nebudete muset vyhledávat nejbližší kamennou pobočku pro vklad peněz na účet.
  2. Nebudete muset navštěvovat poštu pro zaplacení složenky, neboť to již také provedete prostřednictvím „vkladomatu”.
  3. A v neposlední řadě už u sebe nebudete muset nosit vyšší hotovost, než skutečně potřebujete.

Navíc je výběr i vložení peněz do a z bankomatu zcela zdarma, takže tímto způsobem ušetříte i nemalé finance. Pokud tedy vaše banka ještě „vkladomaty” nemá a vy často řešíte jeden ze tří výše zmíněných problémů, možná nebude od věci poohlédnout se po nové bankovní instituci.