skip to Main Content
Výpočet Půjčky Online

Chcete si sjednat svůj první úvěr a nemáte dostatek zkušeností? Nebo už je to dlouho, co jste nějakou půjčku využívali a nejste si tak jisti, jak správně postupovat? Při sjednání úvěru je potřeba zaměřit pozornost na mnoho aspektů. Abyste nemrhali svým časem, musíte být pro poskytovatele co nejzajímavější. Pokud budete dostatečně bonitní, vaši žádost pravděpodobně schválí a vy už nebudete muset štěstí zkoušet někde jinde.

Klíčem k úspěchu je vybrat si poskytovatele, jehož nabídka koresponduje nejen s vašimi přáními a požadavky na dokonalou půjčku, ale také s vašimi možnostmi. K zamítnutí žádosti může vést mnoho důvodů. Často se jedná o to, že žadatel není dostatečně bonitní pro stanovenou částku a kdyby žádal o méně peněz, neměl by problém uspět.

Minimalizujte své další výdaje

Poskytovatel úvěru se nezajímá pouze o váš příjem, ale řeší i vaše další výdaje. Je proto ideální, když využíváte pouze jednu půjčku či úvěr. Mnoho lidí se neobejde bez hypotečního úvěru, který si sjednávají na 20, 30 nebo i 40 let. K němu pak často chtějí využít spotřebitelský úvěr nebo malou půjčku do výplaty.

Tak to samozřejmě lze, pokud jsou vaše příjmy dostačující nebo když žádáte bez doložení příjmu. Už byste ale neměli navíc mít například kreditní kartu nebo negativní zůstatek na svém běžném účtu. Pokud vezmete své příjmy a odečtete od nich splátky úvěrů, tak by vám vždy měly nějaké peníze ještě zůstat.

Mějte dostatečný příjem a doložte ho

Pokud máte stabilní zaměstnání se smlouvou na dobu neurčitou, kde pobíráte pěkný měsíční plat, určitě žádejte o takovou půjčku, kde se na váš příjem při schvalování žádosti bude brát zřetel. Určitě byste neměli být zaměstnaní ve tříměsíční zkušební době. Banky se většinou moc dobře netváří ani na smlouvu na dobu určitou.

Příjem doložíte na speciálním formuláři, který vyplní váš zaměstnavatel. Pokud máte příjmy z podnikání, tak je dokládáte kopií daňového přiznání. Když víte, že váš příjem není pro půjčku vyhovující, pokuste se najít si jiné zaměstnání s vyšším finančním ohodnocením nebo takové, kde vám dají lepší smlouvu.

Snižte měsíční splátky na minimum

Pro schválení žádosti o půjčku hraje roli i výše vaší měsíční splátky. Pokud si sjednáváte spotřebitelský úvěr, kde se odvádí pravidelné měsíční nebo týdenní splátky, tak se je pokuste snížit na minimum.

S nízkou měsíční splátkou budete mít menší výdaje a i když poskytovateli na úrocích zaplatíte dlouhodobě více, máte větší šanci na schválení. Pokud si navíc budete své peníze šetřit bokem, pravděpodobně budete moci úvěr doplatit předčasně.