skip to Main Content
Rychlá Mikropůjčka Nebo Kreditní Karta?

Jestliže si chcete půjčit krátkodobě finanční prostředky, které byste využili na úhradu svých pravidelných nebo i mimořádných výdajů v kratším časovém horizontu, můžete k tomu využít bankovní i nebankovní produkty. Z těch nebankovních jsou nejrozšířenější mikropůjčky čili mikroúvěry. Pokud se rozhodnete žádat o peníze v bance, tak vám nejlépe poslouží kontokorent či kreditní karta. Kreditky však dnes často nabízejí i soukromé společnosti.

Výhodná mikropůjčka nejen před výplatou

Mikropůjčka se nejčastěji využívá jako půjčka před výplatou. Pokud vám do výplaty nevystačí vaše vlastní prostředky a vy dosáhnete hranice rodinného rozpočtu, můžete i z pohodlí domova požádat o výhodnou půjčku. Tyto malé půjčky jsou doménou soukromých nebankovních společností. Ty je nabízejí až do výše kolem 20 000 Kč. Na maximální částku ale často dosáhnete až jako pravidelný klient. Pokud žádáte poprvé, tak se možná budete muset spokojit s půjčkou do 5 000 Kč. Ta má ale tu výhodu, že k ní nepotřebujete žádnou smlouvu a většinou je poskytovaná zdarma.

Vyzkoušejte si bezplatnou půjčku do 16 000 Kč na 30 dní. První půjčku získáte zdarma u Zaplo.cz.

Ke sjednání mikropůjčky vám často stačí jenom občanský průkaz. Více dokladů nepotřebujete. Obejdete se například bez dokladu o příjmu, jelikož příjem nemusíte prokazovat. Nenahlíží se ani do registrů dlužníků a půjčka je tak vhodná i pro problémové klienty, kteří mají například už nějaké závazky ze své minulosti.

Mikropůjčku odvedete v termín jednorázové splatnosti, kdy jistinu splatíte s úroky a případně ještě s dalšími poplatky. Ty vám ale budou účtovány až po sjednání půjčky – nikdy ne předem. Termín splatnosti je u mikropůjček nejčastěji 30 dní s možností prodloužení. U většiny společností můžete svou půjčku i předčasně a zcela zdarma splatit.

Kontokorentní úvěr

V bance si ke svému běžnému účtu můžete často zřídit tzv. povolené přečerpání. V praxi to znamená, že se lze dostat do mínusu. Záporný zůstatek je však úročen poměrně vysokou sazbou, a proto by klient měl usilovat, aby částku co nejrychleji vrátil. V záporném zůstatku na účtu může být i dlouhodobě a nic mu od banky nehrozí.

Ne všechny banky nabízejí tuto službu. Některé vám raději poskytnou malý úvěr nebo vystaví kreditní kartu. Díky povolenému přečerpání můžete se svým účtem hospodařit stále tak, jako by se na něm nacházely vaše peníze a nikdo nepozná, že využíváte půjčku od banky. Kontokorent se navíc schvaluje jen jednou a pak už jej můžete čerpat opakovaně.

Kreditní karta

Dalším atraktivním produktem, který vám pomůže vyřešit krátkodobý nedostatek finančních prostředků, je kreditní karta. S kreditní kartou nakládáte stejně jako s kartou platební. Dokonce si z ní můžete peníze vybrat a platit v hotovosti. Výhodou kreditní karty proti kontokorentu nebo mikropůjčce je bezúročné období. To trvá například 30 dnů a pokud během něj peníze na kartu vrátíte, tak nemusíte platit žádné úroky. Dokonce můžete s kreditní kartou i něco naspořit – záleží konkrétních podmínkách jejího poskytovatele. Kreditní kartu dnes získáte u banky i u mnoha nebankovních společností.

Kreditní kartu získáte např. zde

Komplikace při žádosti o další úvěr

Potenciálním problémem těchto malých produktů je, že mohou komplikovat žádost o větší střednědobý nebo dlouhodobý úvěr. Jestliže o takovém úvěru uvažujete, doporučujeme vám kreditní kartu nebo kontokorent dočasně pozastavit. Co se týká mikropůjček, tak ty do termínu splatíte a provždy se zbavíte svých dluhů. Nedá se ani říci, že by jejich opětovné schválení bylo nějak složité, protože když bude mít poskytovatel od vás všechny dokumenty a podepsanou rámcovou smlouvu, tak si další půjčku vyřídíte i během 10 minut.